Dwa konfesjonały przeniesione pod koniec XVIII wieku z katedry na Wawelu. Tuzin konfesjonałów do katedry zamówiono u Antoniego Frączkiewicza w latach 1730-1732 dzięki staraniom Jacka Łopackiego. W katedrze zachowały się tylko cztery, pozostałe przeniesiono do kościołów św. Krzyża w Krakowie (dwa), benedyktynów w Tyńcu (dwa) i do kościoła parafialnego w Raciborowicach (dwa).
Konfesjonał na rzucie prostokąta z wklęsło-wypukłym frontem, lekko wklęsłymi zapleckami o ściankach ujętych spływami wolutowymi. Siedzisko z drzwiczkami lekko wybrzuszonymi, ujęte pilastrami z wybrzuszonym i profilowanym gzymsem oraz półkolistym przyczółkiem z dwiema stykającymi się wolutami.
Antoni Frączkiewicz, twórca konfesjonałów w katedrze na Wawelu, częściowo ocalałych w innych kościołach diecezji krakowskiej, zajmował się również wykonywaniem mebli kościelnych i zakrystyjnych. Konfesjonały w kościele Bernardynek w Krakowie prezentują formy późnobarokowe, z efektownym przyczółkiem, liniami wklęsłymi i wypukłymi.
Konfesjonały w kościele Bernardynek w Krakowie pochodzą z katedry na Wawelu. Wykonał je stolarz i snycerz Antoni Frączkiewicz w latach 1730-1732.
Józef Skrabski, "Dwa konfesjonały", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2025, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/dwa-konfesjonaly-2