Organy zbudował Tomasz Fall ze Szczyrzyca na przełomie XIX i XX wieku (po 1885, ale przed 1922). Klasycystyczny prospekt został wykonany w tym samym czasie. We wrześniu 1994 roku wykonano remont, konserwację i strojenie organów.
Szafa organowa architektoniczna, pięcioosiowa, jednokondygnacyjna, na wysokim cokole. Trzy główne osie u dołu podtrzymywane na ornamentalnych wspornikach, z prześwitami na piszczałki w formie stojącego prostokąta, ujętymi ramami, w górnej części dekorowane ornamentem roślinnym, zwieńczone fragmentami belkowania o fryzie dekorowanym żłobieniami. Oś środkowa niższa, zwieńczona szczytem z wolut podtrzymujących krzyż; osie skrajne najwyższe, zwieńczone szczytami w formie przerwanych półkolistych przyczółków z cokołami podtrzymującymi wazony pośrodku. Dwie środkowe osie najniższe z prześwitami na piszczałki w formie wydłużonego stojącego prostokąta zamkniętego łukiem półkolistym, ujęte ramami. Struktura polichromowana w kolorze jasnozielonym, z ciemnozielonymi profilami oraz złoconą ornamentyką.
Dobry. Szafa przemalowana.
Organy zbudował Tomasz Fall ze Szczyrzyca na przełomie XIX i XX wieku (po 1885, ale przed 1922). Klasycystyczny prospekt został wykonany w tym samym czasie.
Paulina Kluz, "Prospekt organowy", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/prospekt-organowy-12