Sprawiona do wyposażenia kościoła.
Ambona zawieszona na północnej ścianie prezbiterium, dostępna z zakrystii schodami umieszczonymi w murze. Kosz na rzucie prostokąta, wypukły od frontu, od dołu i od góry ujęty profilowanym gzymsem, boki zdobione prostokątnymi płycinami w profilowanych obramieniach. Podstawa w formie odwróconego spłaszczonego, ściętego stożka o lekko wklęsłych bokach, zwężająca się ku dołowi. Zaplecek w kształcie prostokąta zamkniętego łukiem kotarowym ściętym, flankowany ukośnie dostawioną parą wolut ozdobionych campanulami, zwieńczony odcinkiem profilowanego gzymsu. W polu zaplecka wycięte drzwi z prostokątną płyciną z malowanym przedstawieniem Chrystusa Dobrego Pasterza ukazanego w popiersiu. Płyciny kosza zdobione marmoryzacją w odcieniach brązu i szarości. Całość struktury pokryta jasnoniebieską farbą, profilowane obramienia malowane na ciemnoniebiesko i złocone.
Późnobarokowa ambona z pierwszej ćwierci XIX wieku, o uproszczonej formie.
Dobry; powierzchnia farby spękana, widoczne niewielkie ubytki i wykruszenia farby i zaprawy do warstwy drewnianego podłoża.
Drewniana, polichromowana i złocona ambona zawieszona na północnej ścianie prezbiterium, o bardzo uproszczonej formie. Wykonana w pierwszej ćwierci XIX wieku przez nieokreślony warsztat małopolski.
Andrzej Włodarek, "Ambona", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/ambona-106