Omawiany ołtarz oraz drugi ołtarz stojący po przeciwnej stronie arkady tęczowej powstały w 1949 roku na wzór ołtarza głównego. Rzeźby do nich wykonali miejscowi rzeźbiarze z Koźmic Wielkich: Władysław Janowski i Franciszek Hajduk. Miało to miejsce, w czasie gdy proboszczem parafii był ksiądz Stanisław Możejko.
Ołtarz przyścienny, architektoniczny, jednokondygnacyjny ze zwieńczeniem, jednoosiowy. Mensa zdemontowana, pozostała część wsparta na korycnkich kolumnach. Retabulum flankowane kolumnami, na wysokich cokołach; trzony kolumn marmoryzowane, z nalożoną u dołu złoconą aplikacją z motywem kwiatowym. Na licach cokołów prostokątne płyciny wypełnione uskrzydlonymi główkami aniołków oraz motywem roślinnym. Kolumny podtrzymują przełamane, niepełne belkowanie. W polu ołtarza arkadowa nisza zakończona złoconą konchą; ujęta smukłymi, złoconymi kolumienkami kompozywowymi dźwigajacymi archiwoltę wypełnioną kimationem jońskim. Wewnątrz pełnoplastyczna, polichromowana figura św. Józefa. Nad niszą owalny kartusz z napisem „Święty Józefie / Módl się / za nami”. Belkowanie u góry dekorowane kimationem, powyżej przerwany przyczółek w formie wolut skierowanych do wewnątrz osi ołtarza. Zwieńczenie flankowane kolumnami oraz uszami w formie spływu wolutowego dekorowanego kampanulami i akantem, od góry zamknięte dwiema wolutami, zwieńczone krzyżem. W polu obraz św. Stanisława Kostki. Struktura malowana w kolorze jasnego brązu, kolumny marmoryzowane, ornamentyka i profilowania złocone.
Ołtarz z rzeźbą św. Józefa stanowi wraz z dwoma pozostałymi ołtarzami i amboną spójny zespół wyposażenia, które zostało wykonane do nowo wybudowanego kościoła. Struktura ołtarza opiera się na wzorach wykształconych w sztuce nowożytnej. Nastawa jest posadowiona na wysokim cokole, z polem głównym flankowanym podporami, z rzeźbą w pierwszej kondygnacji oraz obrazem w zwieńczeniu. Uzupełniają ją elementy architektoniczne popularne w okresie baroku, takie jak marmoryzowane kolumny czy wolutowe przyczółki. Jest więc dziełem wykonanym w stylu neobarokowym. Ołtarz powstał równoległe ze stojącym po przeciwnej stronie arkady tęczowej ołtarzem św. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Oba są wzorowane na ołtarzu głównym z 1914 roku, który był wykonany w pracowni krakowskiego rzeźbiarza Stycznia.
Omawiany ołtarz oraz drugi ołtarz stojący po przeciwnej stronie arkady tęczowej powstały w 1949 roku na wzór ołtarza głównego w stylu neobarokowym. Rzeźby do nich wykonali miejscowi rzeźbiarze z Koźmic Wielkich: Władysław Janowski i Franciszek Hajduk. Miało to miejsce, w czasie gdy proboszczem parafii był ksiądz Stanisław Możejko. W polu głównym znajduje się figura św. Józefa, a w zwieńczeniu oleodruk z przedstawieniem św. Stanisława Kostki.
Maria Działo, "Ołtarz boczny ", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2023, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/oltarz-boczny-134