Dzwonnicę wykonano w 1958 roku, w czasie gdy nowym proboszczem w parafii został ksiądz Tadeusz Warchoł. Poświęcił ją biskup Karol Wojtyła. W 2007 roku zabytek został poddany konserwacji.
Dzwonnica usytuowana w południowo-wschodniej części placu przykościelnego; na planie kwadratu, o konstrukcji słupowej, szalowana, dwukondygnacyjna, zwieńczona wysokim dachem namiotowym z krzyżem. Przy wejściu tabliczka z inskrypcją „Któż jak Bóg! / Dzwony i dzwonnica poświęcone / przez J(ego) E(kscelencję) Ks(iędza) B(isku)p(a) Karola Wojtyłę / dn(ia) 5 X 1958 r(oku). / Odnowioną dzwonnicę poświęcił / J(ego) E(minencja) Ks(iądz) Kard(ynał) Stanisław Dziwisz / dn(ia) 18 II 2007 r(oku) / Parafia Gorzków”.
Dzwonnica wyglądem nawiązuje do siedemnastowiecznych dzwonnic (starsze przykłady nie są znane), stawianych przy drewnianych kościołach lub wespół z nimi. Wieże te budowano na planie kwadratu, o ścianach pochyłych, z nadwieszoną izbicą, pięterkiem dzwonowym, co upodabniało je do średniowiecznych form obronnych. Dzięki temu ich charakter określano jako gotycki. Podkreślał go też hełm namiotowy lub ostrosłupowy, co również odtworzono w dzwonnicy w Gorzkowie.
Stan zachowania dobry, dzwonnica po konserwacji z 2007 roku.
Dzwonnicę wykonano w 1958 roku. Budowla wyglądem nawiązuje do siedemnastowiecznych dzwonnic (starsze przykłady nie są znane). Wieże te budowano na planie kwadratu, o ścianach pochyłych, z nadwieszoną izbicą, pięterkiem dzwonowym, co upodabniało je do średniowiecznych form obronnych. Dzięki temu ich charakter określano jako gotycki. Podkreślał go też hełm namiotowy lub ostrosłupowy, co również odtworzono w dzwonnicy w Gorzkowie.
Maria Działo, "Dzwonnica", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/dzwonnica-3