Do krzyża przybita trzema gwoździami figura Chrystusa na szeroko rozpiętych ramionach, z nogami ugiętymi w kolanach, założonymi prawa na lewą. Chrystus został przedstawiony w typie Cristo vivo, ze spuszczoną na prawe ramię głową, z otwartymi oczami. Spod zielonej korony cierniowej spływają na ramiona i plecy ciemnobrązowe, długie włosy. Biodra ciasno okryte czerwonym perizonium przewiązanym na prawym boku, z końcem układającym się w drobne, kaskadowe fałdy. Sylwetka szczupła o podkreślonej linii żeber; na ciele widoczne ślady Męki. Nad głową Chrystusa titulus w formie banderoli z napisem: „INRI”. Krzyż gładki, brązowy; polichromia w odsłoniętych partiach ciała naturalistyczna.
Drewniany krucyfiks gotycki datowany na koniec XIV lub początek XV wieku, częściowo przerzeźbiony i przemalowany o widocznych cechach rzeźby gotyckiej: wyraz umęczonej twarzy, bezwładnie otwarte usta, włosy ułożone w ciasno skręcone pukle i perizonium ciasno oplatające biodra z jednym końcem ułożonym na boku w spływające kaskadowo fałdy. Niewyjaśnioną pozostaje kwestia autora rzeźby i jej pierwotnego umiejscowienia.
Dostateczny; brak dwóch palców u lewej ręki Jezusa, ubytki i spękania w warstwie polichromii, figura silnie przemalowana.
Drewniany krucyfiks gotycki datowany na koniec XIV lub początek XV wieku częściowo przerzeźbiony i przemalowany o widocznych cechach rzeźby gotyckiej.
Maria Działo, "Krucyfiks", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2025, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/krucyfiks-9