Obraz powstał w XX wieku. Umieszczono go na zasuwie ołtarza głównego z około 1906 roku.
Obraz w kształcie stojącego prostokąta przedstawiający Chrystusa Ukrzyżowanego. W centrum kompozycji ukazany Chrystus przybity do krzyża na tle górskiego pejzażu. Ciało zawieszone na wyprostowanych ramionach, głowa delikatnie pochylona w dół. Twarz podłużna z długim i prostym nosem, zamkniętymi oczami, okolona krótką i kręconą brodą. Włosy długie, brązowe, opadające na prawe ramię i plecy. Na głowie zielona korona cierniowa o długich kolcach, a wokół niej złoty, promienisty nimb o promieniach naprzemiennie prostych i falowanych. Chrystus ma założone wokół bioder białe perizonium, silnie drapowane z jednym końcem rozwianym po lewej stronie obrazu. Karnacja ciała bladoszara. Krzyż prosty, szeroki, jasnobrązowy, nad głową Chrystusa wisi tabliczka z napisem „I[ESUS] N[AZARENUS] R[EX] J[UDEORUM]”. Kolorystyka obrazu pastelowa. Tło niebieskie z chmurami w odcieniach fioletowo-pomarańczowych.
Obraz został namalowany w XX wieku przez nieznanego malarza. Przedstawia ukrzyżowanie, kulminacyjny moment męki Chrystusa, który został najdokładniej opisany w Ewangelii św. Jana (J, 17-29). Autor przedstawił samotnego Chrystusa, wydobytego bladością ciała na niemal jednolitym, choć niespokojnym, pochmurnym tle, odpowiadającym relacjom ewangelistów, którzy podali, że podczas konania Zbawiciela zapanowała na ziemi ciemność. Postać umierającego stanowi silną dominantę oraz centralny punkt kompozycji. Ciało Chrystusa zostało ukazane jako szczupłe, z wyraźnie podkreślonymi naprężonymi mięśniami, o bladoszarej karnacji, czym wyraźnie nasuwa skojarzenie z sylwetką obarczonego cierpieniem człowieka.
Dobry; pofalowane płótno.
Obraz „Chrystus Ukrzyżowany” powstał w XX wieku. Umieszczono go na zasuwie ołtarza głównego z około 1906 roku.
Maria Działo, "Chrystus Ukrzyżowany", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/chrystus-ukrzyzowany-6