Epitafium Kazimierza i Jadwigi z Kempnerów Żelechowskich mogło powstać po 1920 roku.
Płyta w formie wydłużonego stojącego prostokąta. Przymocowana do ściany dwiema ślubami o dekoracyjnych łbach w formie rozet, zamocowanymi przy krótszych bokach. W polu złocona inskrypcja: „KAZIMIERZ Z ŻELECHOWA / ŻELECHOWSKI / SODALIS MARIANUS / *1861 + 5/8 1919 / JADWIGA Z KEMPNERÓW /ŻELECHOWSKA / WŁAŚCICIELKA ŁĘTOWNI / *1876 + 20/5 1920 / PROSZĄ o ZDROWAŚ MARYA!”.
Murowana kaplica grobowa rodziny Kempnerów, właścicieli Łętowni, która znajduje się na tyłach kościoła, została wybudowana w drugiej połowie XIX wieku. W jej wnętrzu znajdują się epitafia członków rodziny Kempnerów oraz późniejszych właścicieli Łetowni – Przerwa Tetmajerów i Żelechowskich.
Jadwiga z Kempnerów Żelechowska (1876-1920) była córką Władysława Kempnera oraz żoną Kazimierza z Żelechowa Żelechowskiego. Była dziedziczną właścicielką Łętowni. W 1902 roku razem z Franciszką Czenczówną ufundowały witraże w oknach prezbiterium kościoła łętowskiego.
Dobry.
Epitafium Kazimierza i Jadwigi z Kempnerów Żelechowskich mogło powstać po 1920 roku. Jadwiga z Kempnerów Żelechowska (1876-1920) była córką Władysława Kempnera oraz żoną Kazimierza z Żelechowa Żelechowskiego. Była dziedziczną właścicielką Łętowni.
Paulina Kluz, "Epitafium Kazimierza i Jadwigi z Kempnerów Żelechowskich", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/epitafium-kazimierza-i-jadwigi-z-kempnerow-zelechowskich