Rzeźba anioła trzymającego lichtarz została wykonana prawdopodobnie w drugiej ćwierci XVII wieku (po 1630). Pochodzi z wyposażenia poprzedniego kościoła w Łętowni. Została poddana konserwacji w latach 1985-1986 wykonanej przez Halinę Jaworską.
Figura pełnoplastyczna, ustawiona na niskiej podstawie. Postać ukazana frontalnie, z głową skierowaną w prawo, w kontrapoście, z obiema rękami uniesionymi z przodu, jedną wysoko, drugą nisko. Twarz ma podłużną, z drugim podbródkiem, o dużych, migdałowatych i opadających oczach, wąskim nosie i ustach, okoloną krótkimi, kręconymi włosami, układającymi się w czub nad czołem. Anioł ubrany jest w ciemnoczerwoną suknię spodnią i złoconą suknię wierzchnią, sięgającą kolan, z podwiniętymi rękawami, przepasaną w talii szarfą. Skrzydła ma złocone, złożone na plecach. Polichromia ciała naturalistyczna.
Po konserwacji.
Rzeźba anioła trzymającego lichtarz została wykonana prawdopodobnie w drugiej ćwierci XVII wieku (po 1630). Pochodzi z wyposażenia poprzedniego kościoła w Łętowni.
Paulina Kluz, "Anioł trzymający lichtarz", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/aniol-trzymajacy-lichtarz