Zespół dwóch stall został wykonany do nowo wybudowanego kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w 1904 roku przez Kaspra Ćwiąkałę. Wydarzenie to odnotował ksiądz Michał Bochenek, proboszcz parafii Krzeszów w latach 1900-1945, w kronice parafialnej: „Nadto przybyły do nowego Kościoła, stalle w prezbiterium zrobione przez Kaspra Ćwiąkałę ze Roku za cenę 510 fl.”
Drewniane płaskorzeźbione stalle ustawione na niewysokim, profilowanym cokole. Przedpiersie ujęte smukłymi, złoconymi kolumienkami o kompozytowych kapitelach, zwieńczone profilowanym gzymsem, na skrajach ustawione małe wazoniki. Lico przedpiersia dekorowane czterema prostokątnymi płycinami wypełnionymi pseudomaswerkową dekoracją w formie zdwojonych ostrołukowych arkadek z dekoracją roślinną. Zaplecek ujęty po bokach analogicznymi kolumienkami zakończonymi pinaklami, podzielony na cztery pola za pomocą niewielkich konsolek z płycinami dźwigających analogiczne pinakle. Zwieńczenie w formie czterech wimperg dekorowanych czołgankami i pinaklami. W stalli lewej na środkowym pinaklu zwieńczenia monogram IHS, a w prawej monogram Matki Boskiej. Struktura malowana na ciemny brąz, wypełnienia płycin zielone, detale błękitne oraz czerwone. Partie ornamentu oraz trzony kolumn złocone.
Stalle to ławy przeznaczone dla duchowieństwa, które ustawiano pod ścianami prezbiterium. Występowały głównie w kościołach kolegialnych, klasztornych i katedrach. Omawiane zabytki wykonał stolarz Kasper Ćwiąkała w 1904 roku w stylu neogotyckim. Stalle tworzą spójną całość z pozostałym wyposażeniem kościoła (ołtarzami i stacjami drogi krzyżowej), które pochodzi z pracowni Ferdinanda Stuflessera w Tyrolu około 1903 roku. Kasper Ćwiąkała wykonał również do kościoła w Krzeszowie nową szafę do zakrystii z fundacji wspomnianego proboszcza Michała Bochenka w 1905 roku. Ćwiąkała w literaturze wzmiankowany jest także pod imieniem Antoni.
Dobry.
Stalle zostały wykonane do nowo wybudowanego kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w 1904 roku przez Kaspra Ćwiąkałę w stylu neogotyckim. Wydarzenie to odnotował ksiądz Michał Bochenek, proboszcz parafii Krzeszów w latach 1900-1945, w kronice parafialnej.
Maria Działo, "Dwie stalle", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2025, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/dwie-stalle