Chrzcielnica pochodzi z wyposażenia poprzedniego kościoła. Powstała zapewne w drugiej połowie XVIII wieku (po 1757). Została przeniesiona do nowo wybudowanej świątyni w 1888 roku. Była odnowiona w 1960 roku.
Stopa na planie koła, spłaszczona, na cokole. Trzon w formie dwulalkowej tralki, z pierścieniem w kształcie skręconego sznura pośrodku. Czara półkolista, gładka, u jej podstawy pierścień w kształcie skręconego sznura. Pokrywa drewniana, na planie koła, w formie cokołu z czterema wolutami dekorowanymi rocaille'em, tworzącymi podstawę dla figurki Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Maria ukazana frontalnie, w kontrapoście, stoi na globie, posadowionym na obłokach z uskrzydlonymi główkami anielskimi. Lewą ręką podtrzymuje Dzieciątko, prawą wyciąga w przód, prawą stopą depcze węża. Twarz ma okrągłą, o schematycznie zaznaczonych rysach. Ubrana jest w suknię przylegającą do ciała, przepasaną w talii oraz płaszcz zawiązany na prawym ramieniu, na głowie ma welon. Pokrywa polichromowana w kolorze białym, ornamentyka i strój Marii złocony, detal srebrzony, elementy anatomiczne malowane naturalistycznie.
Chrzcielnica ma najbardziej popularny dla tego rodzaju dzieł kształt kielicha. Pokrywa ma formę późnobarokową, dekorowaną rocaille'em. Nietypowe jest pojawienie się w jej dekoracji figuralnej postaci Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Najczęściej na pokrywach ukazywano grupę Chrztu Chrystusa, odpowiadającą treściowo funkcji chrzcielnicy.
Liczne ubytki mechaniczne kamiennej chrzcielnicy, odpryski i zabrudzenia pokrywy.
Chrzcielnica pochodzi z wyposażenia poprzedniego kościoła. Powstała zapewne w drugiej połowie XVIII wieku (po 1757). Została przeniesiona do nowo wybudowanej świątyni w 1888 roku. Chrzcielnica ma najbardziej popularny dla tego rodzaju dzieł kształt kielicha. Pokrywa ma formę późnobarokową z nietypowym przedstawieniem Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej.
Paulina Kluz, "Chrzcielnica", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2025, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/chrzcielnica-49