Chrzcielnica sprawiona do kościoła parafialnego.
Chrzcielnica gotycka w kształcie kielicha. Posiada kolistą stopę, która przechodzi w stożkowato zwężającą się tuleję z wydatnym wałkiem w połowie wysokości. Czara dołem lekko zaokrąglona, rozchylająca się ku górze. Płaszcz dekorowany u dołu i poniżej górnej krawędzi wąskimi pasami z minuskułowymi napisami, przedzielone motywem lilii: MARIA ROSA ROT HIS UNS, ANNO DOMINI 1462. Pomiędzy nimi rozmieszczone są na obwodzie cztery plakietki przedstawiające trójpostaciową Grupę Ukrzyżowania oraz frontalny wizerunek księcia zatorskiego Wacława w całej postaci. W prawej ręce trzyma włócznię, lewą dłoń opiera na tarczy z orłem. Twarz okala broda zakończona w szpic oraz długie i sfalowane włosy. Głowę wieńczy niewysoka książęca mitra. Ubrany jest w długi płaszcz narzucony na późnogotycka zbroję. Drewniana pokrywa chrzcielnicy została dodana wtórnie.
Gotycka chrzcielnica brązowa pochodząca zapewne z warsztatu norymberskiego.
Dobry; plakiety na czaszy słabo czytelne; niektóre litery mocno zatarte i zakryte przez metalową klamrę pokrywy.
Chrzcielnica spiżowa, kielichowa, ozdobiona inskrypcjami z datą 1462 oraz plakietami z przedstawieniem Grupy Ukrzyżowania oraz księcia zatorskiego Wacława.
Andrzej Włodarek, "Chrzcielnica", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/chrzcielnica-61