Przeniesiona na obecne miejsce z kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, dawnego parafialnego.
Chrzcielnica kielichowa, ustawiona na dużej podstawie na rzucie ściętego koła oraz na prostopadłościennym cokole na rzucie kwadratu. Trzon wklęsło-wypukły z uskokiem u spodu; nodus gruszkowaty, dekorowany czterema lwimi głowami trzymającymi w paszczach festony z podwieszonej tkaniny. Czara w formie bardzo spłaszczonej półkuli z wywiniętą i profilowaną krawędzią; dekorowana uskrzydlonymi główkami anielskimi na przemian z kokardami z podwieszonymi festonami z tkaniny. Pokrywa w formie baldachimu na rzucie sześcioboku, wypiętrzona, zwieńczona krzyżem.
Późnorenesansowa chrzcielnica z czerwonego marmuru.
Dobry.
Chrzcielnica z czerwonego marmuru, kuta, rzeźbiona; późnorenesansowa, kielichowa, ze skromną płaskorzeźbioną dekoracją nodusa i czary motywami główek anielskich, paszczy lwów oraz festonami draperii. Dzieło nieokreślonego warsztatu rzeźbiarskiego małopolskiego z pierwszej połowy XVI wieku. Przeniesiona na obecne miejsce z kościoła Św. Jana Chrzciciela, dawnego parafialnego.
Andrzej Włodarek, "Chrzcielnica", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/chrzcielnica-62