Obraz przedstawiający św. Marka został namalowany prawdopodobnie w czwartej ćwierci XVIII wieku (przed 1795 rokiem). Być może jego autorem jest Kazimierz Mołodziński.
Obraz w formie stojącego prostokąta z przedstawieniem św. Marka ukazanego w pozycji siedzącej, przy stoliku, piszącego w księdze. Święty zwrócony w trzech czwartych w prawo, z głową przechyloną na prawe ramię, lewą ręka pisze piórem, prawą unosi w geście błogosławieństwa. Twarz ma pociągłą, szczupłą, o wysokim czole, dużych oczach, prostym nosie i pełnych ustach. Ma długie i siwe włosy oraz brodę. Ubrany jest w niebieską tunikę oraz czerwony płaszcz zawinięty wokół ramion i opadający po bokach postaci. Na stole przed świętym leżą i stoją księgi, o które oparta jest otwarta księga, w której pisze ewangelista, obok kałamarz z piórem. W prawym dolnym rogu obrazu jasnobrązowy lew. Tło brązowe, wypełnione brunatnymi obłokami, w górnej części dzieła trzy uskrzydlone główki anielskie. Obraz ujęty złoconą, profilowaną ramą dekorowaną kwiatami i racaille'm.
Dobry.
Paulina Kluz, "Św. Marek", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2023, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/sw-marek-3