Ołtarz wykonał Jan Kania z Kalwarii Zebrzydowskiej w 1913 roku.
Ołtarz drewniany, prostopadłościenny, na dwustopniowej podstawie; mensa drewniana; antependium podzielone na trzy kwadratowe pola wypełnione maswerkami, z czwórliśćmi pośrodku.
Tabernakulum w formie prostopadłościennej skrzynki. Ścianka frontowa flankowana dwiema lizenami dźwigającymi niepełne belkowanie wyłamane nad osią środkową, opasujące tabernakulum z trzech stron, z fryzem dekorowanym maswerkowymi czwórliśćmi. Drzwiczki w formie stojącego prostokąta zamkniętego łukiem ostrym z płaskorzeźbionym krzyżem w polu.
Nastawa ołtarzowa architektoniczna, jednoosiowa, jednokondygnacyjna ze zwieńczeniem, z predellą. Kondygnacja ujęta parą dwustrefowych kapliczek: w dolnej części w niszach zwieńczonych wimpergą figury św. Alojzego Gonzagi i św. Stanisława Kostki; w górnej zamknięte od góry baldachimem z ażurową fialą, zdobioną maswerkiem, sterczynami i wimpergami. Pole środkowe nastawy na cokole, ujęte wysokimi, wąskimi kolumienkami podtrzymującymi ostrołukową arkadę z niszą, zwieńczoną wimpergą. Wimperga wypełniona maswerkiem z czwórliściem pośrodku. W niszy obraz „Najświętsze Serce Pana Jezusa”. Kondygnację ujmują uszy w postaci łuków przyporowych. Zwieńczenie w formie wieżyczki, flankowane łukami przyporowymi, zakończone wysoką fialą z kwiatonem.
Struktura w kolorze naturalnego drewna, płyciny polichromowane na czerwono i niebiesko; kolumienki, ornamentyka, profile i detale architektoniczne złocone.
Ołtarz w stylu neogotyckim, wykonany przez Jan Kanię z Kalwarii Zebrzydowskiej w drugiej dekadzie XX wieku. Ołtarz posiada typowe dla neogotyku formy: przewagę elementów pionowych (wertykalizm), strzelistość bryły, a także szereg dekoracji zaczerpniętych z gotyku: ostre łuki, sterczyny, wimpergi, maswerki, czwórliście i żabki. W polu głównym umieszczono obraz Najświętszego Serca Jezusa, przedstawiający otoczony kultem wizerunek. Kult Najświętszego Serca Jezusa sięga XVII wieku. Na jego teologiczne ujęcie i liturgiczny kształt nabożeństwa miały wpływ objawienia siostry Marii Alacoque ze Zgromadzenia Sióstr Wizytek. W XIX wieku kult rozpropagowało, założone w 1844 roku w Vals Apostolstwo Modlitwy — pierwowzór bractwa z Budzowa, założonego w 1915 roku.
Ołtarz w stylu neogotyckim, wykonany przez Jan Kanię z Kalwarii Zebrzydowskiej w 1913 roku. W polu głównym znajduje się obraz Najświętszego Serca Jezusa.
Maria Działo, "Najświętszego Serca Jezusa", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2025, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/najswietszego-serca-jezusa