Tabernakulum oparte na schemacie aediculi na cokole w formie prostopadłościanu. Ścianka frontowa ujęta półfilarami dźwigającymi gzyms opasujący go z trzech stron, na froncie przyjmujący kształt łuku segmentowego, spiętego ustawionymi przeciwstawnie wolutami. Trzony półfilarów dekorowane owocowo-roślinnymi zwisami, pole środkowe skręconymi liśćmi akantu w układzie lustrzanym. Na nim nastawa w formie półokrągłej ścianki dekorowanej płyciną w kształcie stojącego prostokąta zamkniętego łukiem pełnym zdobionym kielichem z unoszącą się ponad nim hostią w otoczeniu promieni. Drzwiczki ujęte skręconymi kolumnami dźwigającymi pełne belkowanie wyłamane na ich osiach i wyniesione w łuk na polem centralnym. Na środku fryzu uskrzydlona główka anielska. Na wyłamanych częściach belkowania wazony płomieniste. Na ściance bocznej tabliczka z inskrypcją „FUNDATORZY / RODZICE I DZIECI I szej KOMUNI ŚW(IĘTEJ) / ROCZNIK 2002 / WYK(ONANE) KRAKÓW / MAJ 2002 R(OKU)”.
Dobry.
Na mensie ołtarza głównego ustawiono wykonane w 2002 roku tabernakulum na starszej podstawie. Jego drzwiczki dekorowane są flankowanymi chustkami oraz kielichem z unoszącą się ponad nim hostią w otoczeniu promieni.
Agata Felczyńska , "Tabernakulum", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/tabernakulum-12