Ołtarz architektoniczny, przyścienny, jednokondygnacyjny, jednoosiowy, w formie aediculi. Mensa prostopadłościenna, na niej tabernakulum w formie zbliżonej do prostopadłościennej skrzynki o wypukłej ściance frontowej ustawione na tle ścianki z tronem wystawienia ujętym ramką zamkniętą łukiem nadwieszonym. Drzwiczki tabernakulum dekorowane kielichem z hostią, ujęte wolutami. Tron wystawienia oraz ściankę flankują kręcone kolumny podtrzymujące wyłamane na ich osiach belkowanie. Niszę wypełnia pasyjka na tle kół dekorowanych liliami, po jej dwóch stronach klęczące anioły trzymające kielichy. Tabernakulum polichromowane na kolor jasnoszary, fryz ciemnoszary, profile złocone.
Nastawa na wysokim cokole dekorowanym prostokątnymi płycinami z dekoracją. W polu głównym rama w kształcie stojącego prostokąta, a w niej obraz z przedstawieniem św. Jana Chrzciciela. Pole flankowane zakończonymi kapitelami, kanelowanymi pilastrami podtrzymującymi wyłamane nad polem centralnym belkowanie. Na osiach zewnętrznych prostokątne płyciny. Całość zwieńczona trójkątnym przyczółkiem z polem wypełnionym wieńcem i glorią promienistą z wiązkami prostych promieni przedzielonymi pojedynczymi, falistymi. Na skrajnych fragmentach belkowania wazony.
Na zewnętrznych płycinach uskrzydlone aniołki na chmurach, fryz z dekoracją z naprzemiennie umieszczonych wieńców i palmet poniżej perełkowania, krawędzie zwieńczenia podkreślone rzędami listków.
Struktura w kolorze jasnoszarym, płyciny ciemnoszare, profile, ornamenty i dekoracje złocone i srebrzone.
Klasycystyczny.
Ołtarz głowny w stylu klasycystycznym wykonał w 1851 roku Kajetan Domasiewicz z Nowego Sącza.
Agata Felczyńska, "Ołtarz główny", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/oltarz-glowny-102