Figura Chrystusa Zmartwychwstałego być może powstała w XIX wieku. W XX wieku była niewątpliwie uzupełniana i przemalowywana.
Figura pełnoplastyczna ustawiona na podstawie na planie kwadratu oraz na półkuli. Chrystus stoi frontalnie, w kontrapoście, w lewej ręce trzyma drzewce chorągwi zakończone krzyżem, prawą unosi w geście błogosławieństwa. Jego twarz jest pociągła, o długim, prostym nosie, migdałowatych oczach i niewielkich ustach, okolona krótką brodą i długimi włosami opadającymi na ramiona i plecy. Z tyłu jego głowy jest dosztukowany nimb promienisty. Chrystus ubrany jest w czerwony płaszcz odsłaniający tors, zapięty na piersi, mocno pofałdowany na wysokości bioder, otaczający postać i przerzucony przez lewe przedramię. Polichromia naturalistyczna, drzewce chorągwi pozłacane.
Wątpliwości w zakresie datowania figury Chrystusa Zmartwychwstałego na XIX wiek nasuwa jej forma nawiązująca do późnogotyckich rzeźb tego typu. Układ ciała Chrystusa oraz sposób ułożenia płaszcza zapiętego na piersi, przerzuconego z jednego boku łukowatą fałdą na przedramię, odsłaniając lekko wypukły tors jest bardzo zbliżony do figur powstałych w XVI wieku. Istnieje możliwość, że jest to późnogotycka figura gruntowanie przerobiona w XIX wieku, zarówno jak nieco sumarycznie rzeźbione w XIX wieku dzieło naśladujące szesnastowieczne figury Zmartwychwstałego, czego nie sposób rozsądzić bez badań konserwatorskich.
Figura Zmartwychwstałego przedstawia triumfującego Chrystusa, który powstał z grobu, czerwona szata wskazuje na jego męczeństwo, a chorągiew jest symbolem zwycięstwa nad śmiercią. Używana jest w procesji podczas rezurekcji, po której stawiana jest na ołtarzu po lewej stronie, gdzie znajduje się do czasu Wniebowstąpienia.
Zabrudzenia całości, ubytki warstwy polichromii, spękania w partii prawej ręki, przemalowania, powyginane i połamane wiązki promieni wokół głowy.
Figura mogła powstać w XIX wieku i przedstawia triumfującego Chrystusa, który powstał z grobu. Używana jest w procesji podczas rezurekcji, po której stawiana jest na ołtarzu po lewej stronie, gdzie znajduje się do czasu Wniebowstąpienia.
Paulina Kluz, "Chrystus Zmartwychwstały", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/chrystus-zmartwychwstaly-6