Chór muzyczny prawdopodobnie został wykonany przed 1728 roku, gdyż był wymieniony w aktach wizytacji z tego czasu. W dokumentach powizytacyjnych z 1783 roku chór opisany był jako „drewniany, cały malowany”. Być może w płycinach pierwotnie znajdowały się malowane przedstawienia. Najpewniej na przełomie XVIII i XIX wieku wykonano rzeźbiarską i ornamentalną dekorację balustrady.
Parapet chóru muzycznego podtrzymywany przez dwie podpory. Balustrada na cokole, podzielona na cztery pola, wydzielone czterema pilastrami o trzonach w formie spływów wolutowych dekorowanych kampanulami i środkową hermą z półpostacią anioła. Pilastry podtrzymują niepełne belkowanie wyłamane na ich osi. Na belkowaniu, na osi skrajnych pilastrów wazony z kwiatami. W polach płyciny w formie leżącego prostokąta, ujęte profilowanymi ramami. W dwóch skrajnych płycinach przedstawienia instrumentów muzycznych ujętych rocaille'm. Dwie środkowe płyciny z figurkami muzykujących puttów flankowanych rocaille'm. Dolna krawędź balustrady, na osi środkowej dekorowana dwiema stykającymi się wolutami, przechodzącymi we wstęgę, ozdobioną rocaille'm. Balustrada polichromowana w kolorze seledynowym, z kolorowymi profilami, ornamentyka i spływy wolutowe złocone i srebrzone.
Spękania struktury, przetarcia polichromii, złoceń i srebrzeń, zabrudzenia.
Chór muzyczny prawdopodobnie został wykonany przed 1728 roku, gdyż był wymieniony w aktach wizytacji z tego czasu. W dokumentach powizytacyjnych z 1783 roku opisany był jako „drewniany, cały malowany”. Być może w płycinach pierwotnie znajdowały się malowane przedstawienia. Najpewniej na przełomie XVIII i XIX wieku wykonano rzeźbiarską i ornamentalną dekorację balustrady.
Paulina Kluz, "Chór muzyczny", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/chor-muzyczny-4