Obraz sprawiony do kościoła jako wizerunek patrona miejscowej rolniczej społeczności.
Obraz w kształcie stojącego prostokąta. W centrum kompozycji św. Izydor Oracz modlący się przed krzyżem. Święty ukazany w pozycji klęczącej, z lewego profilu, z głową lekko uniesioną, z rękoma złożonymi w geście modlitewnym. Święty ubrany w niebieską sukmanę, sięgającą do połowy uda oraz jasnoszare spodnie i ciemnobrązowe buty z wysokimi cholewami. W tle pejzaż wiejski.
Przykład malarstwa religijnego z drugiej połowy XIX wieku. Autorem był krakowski malarz Wojciech Eljasz, absolwent krakowskiej Szkoły Sztuk Pięknych, twórca kompozycji religijnych, a przede wszystkim wizerunków świętych.
Dobry, ubytki warstwy malarskiej wzdłuż krawędzi. Powierzchnia obrazu silnie zabrudzona i pociemniała.
Obraz malowany na płótnie, z przedstawieniem świętego Izydora Oracza, patrona rolników. Święty klęczy przed przydrożnym krzyżem z wzniesionymi ku górze dłońmi splecionymi w geście modlitewnym. W głębi zastępujący go przy orce anioł oraz pejzaż wiejski. Autorem obrazu, datowanego na drugą połowę XIX wieku, jest malarz Wojciech Eljasz (1814-1904).
Andrzej Włodarek, "Św. Izydor Oracz", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2023, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/sw-izydor-oracz-5