Obraz sprawiony do kościoła.
Obraz w kształcie stojącego prostokąta, w rzeźbionej złoconej ramie, na cokole, zdobionej uproszczonym motywem korony cierniowej, z rozetami w narożach. Przedstawienie w półpostaci Chrystusa w typie Ecce Homo, z głową lekko przechyloną na prawe ramię, z przegubami rąk skrępowanymi sznurem i z trzciną w lewej dłoni. Nagi korpus ze schematycznie zaznaczoną muskulaturą i obfitymi plamami krwi okryty metalową srebrzystą sukienką ze złoconymi motywami roślinnymi. Na włosach metalowa ażurowa korona cierniowa upleciona z cienkich gałązek ciernia. Wokół głowy złocisty nimb promienisty. Tło ciemne monochromatyczne.
Dzieło nieprofesjonalnego twórcy.
Dobry.
Obraz malowany olejno na płótnie, w ozdobnej, złoconej ramie, z przedstawieniem w półpostaci Chrystusa w typie Ecce Homo, ozdobiony metalową sukienką, metalową koroną cierniową i złocistym nimbem. Dzieło nieokreślonego malarza małopolskiego z wieku XIX, w roku 2006 ozdobione sukienką.
Andrzej Włodarek, "Feretron z obrazem Ecce Homo", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/feretron-z-obrazem-ecce-homo