Sprawiony do wyposażenia kościoła.
Rzeźba Chrystusa Zmartwychwstałego, pełnoplastyczna, z tyłu opracowana, ustawiona na niskim, okrągłym cokole. Chrystus ukazany w całej postaci, frontalnie, z prawą ręką uniesioną w geście błogosławieństwa, w lewej trzyma chorągiew. Ubrany w czerwony płaszcz z niebieską podszewką, spływający z lewego ramienia, przez przód postaci, na prawe przedramię, tworząc znaczną fałdę misową. Korpus ciała nagi. Twarz podłużna, z lekko rozchylonymi ustami, okolona krótko przystrzyżoną brodą i ciemnobrązowymi włosami opadającymi na plecy. Wokół głowy złoty, kolisty nimb z metalowego pręta. Czerwona chorągiew z tkaniny zawieszona na długim, złotym i drewnianym drzewcu zakończonym krzyżykiem.
Rzeźba zdradzająca rękę prowincjonalnego twórcy małopolskiego wzorującego się na typowych dla Małopolski przedstawieniach Chrystusa Zmartwychwstałego. Nimb i chorągiew późniejsze.
Dobry.
Rzeźba drewniana, pełnoplastyczna, polichromowana i złocona, ukazująca Chrystusa zmartwychwstałego w całej postaci, okrytego czerwonym płaszczem, prawą dłonią błogosławiącego, w lewej trzymającego chorągiew Zmartwychwstania. Jest to typowa rzeźba kultowa używana w czasie procesji rezurekcyjnej i umieszczana w kościele przy ołtarzu w okresie wielkanocnym. Wykonana na początku XVI wieku przez prowincjonalnego snycerza małopolskiego.
Andrzej Włodarek, "Chrystus Zmartwychwstały", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/chrystus-zmartwychwstaly-25