Figura Matki Boskiej powstała w drugiej połowie XVIII wieku. W nowo wybudowanym kościele, została wtórnie wprawiona do wykonanego wówczas ołtarza głównego, gdzie znajduje się do dziś.
Rzeźba pełna, ustawiona na nieregularnej podstawie. Maria ukazana frontalnie, z uniesioną głową, w kontrapoście. Lewą rękę kładzie na piersi, prawą wyciąga w dół. Twarz ma pełną, z oczami skierowanymi w górę, prostym nosie i małych ustach. Wokół głowy ma pomarańczową podwikę. Ubrana jest w srebrzoną suknię oraz niebieski płaszcz ze złoconą podszewką zarzucony na głowę i ramiona. Polichromia ciała naturalistyczna.
Figury Marii i św. Jana Ewangelisty różnią się pod względem formalnym od pozostałych rzeźb w ołtarzu głównym. Ich ikonografia wskazuje na to, że pierwotnie należały do grupy Ukrzyżowania, być może znajdującej się w ołtarzu lub na belce tęczowej.
Dobry.
Figura Matki Boskiej powstała w drugiej połowie XVIII wieku. W nowo wybudowanym kościele została wtórnie wprawiona do powstałego wówczas ołtarza głównego, gdzie znajduje się do dziś. Jej ikonografia wskazuje na to, że pierwotnie należała do grupy Ukrzyżowania, być może znajdującej się w ołtarzu lub na belce tęczowej.
Paulina Kluz, "Matka Boska", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/matka-boska-6