Epitafium Eleonory z Janowskich Girtlerowej

Kościół
Św. Anny
Eleonora z Janowskich Girtlerowa epitafium
prawe ramię transeptu, ściana północna
płyta nagrobna
po 1893 roku
marmur dębnicki, kuty, złocony
szerokość – 82,5 cm
Józef Skrabski
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0

Epitafium Eleonory z Janowskich Girtlerowej, żony Kazimierza Girtlera, pisarza, autora pamiętników, dzierżawcy majątku w Kalinie Małej, ufundowane przez dzieci i wnuki.

Epitafium w kształcie leżącego prostokąta z inskrypcją: „KU UCZCZENIU / ELEONORY z JANOWSKICH / GIRTLEROWEJ / Żony Kazimierza ur(odzonej) 20/2 1812 r(oku) zm(arłej) 15/1. 1893 r(oku) / w Krakowie. / w dowód niewygasłej pamięci / Jej cnotliwego życia / dzieci i wnuki pomnik ten poświęcają. / NAJLEPSZA ŻONA, PRZEZACNA MATKA, / WZOROWA CHRZEŚCIANKA PRACE z MĘŻEM / DZIELIŁA, WIARĄ TROSKI SŁODZĄC BOJAŻNI / BOŻEJ UCZYŁA. / POKÓJ JEJ ZACNEJ DUSZY”.

Epitafium w kształcie prostej tablicy z inskrypcją pozbawione cech stylowych.

Epitafium Eleonory z Janowskich Girtlerowej, żony Kazimierza Girtlera, pisarza, autora pamiętników, dzierżawcy majątku w Kalinie Małej, ufundowane przez dzieci i wnuki, jest pozbawione cech stylowych.

Józef Skrabski, "Epitafium Eleonory z Janowskich Girtlerowej", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło:  https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/epitafium-eleonory-z-janowskich-girtlerowej