Stacje drogi krzyżowej zawieszone na ścianach bocznych nawy głównej. Obrazy w kształcie stojących prostokątów, ujęte w prostokątne, drewniane ramy, z krzyżykiem łacińskim zatkniętym na wolutowym szczycie, w polu którego numery stacji drogi krzyżowej malowane cyframi rzymskimi. Kompozycje tworzą wielofigurowe sceny, wypełniające całe pole. Kolorystyka żywa, z dominacją czerwonego płaszcza Chrystusa. Większość scen ukazana na tle architektonicznym, w oddali widoczne błękitne niebo.
Stacje stanowią zespół przedstawień upamiętniających przejście Chrystusa z krzyżem ulicami Jerozolimy od pretorium Piłata na Golgotę oraz złożenie do grobu. Zwyczaj odprawiania drogi krzyżowej praktykowany jest od czasów wypraw krzyżowych i ma nawiązywać do 14 stacji w Jerozolimie. W XVIII wieku ustalono ich ostateczną liczbę oraz lokalizację. Dziewięć z nich jest poświadczonych przez Ewangelię, natomiast pozostałe są wywnioskowane z innych fragmentów Biblii i tekstów pozabiblijnych. Stacje drogi krzyżowej w kościele w Krempachach zostały namalowane na przełomie XIX i XX wieku przez nieznanego artystę, który wykorzystał jeden z popularniejszych wzorów graficznych stacji dróg krzyżowych. Zastosowane podobne układy kompozycji możemy spotkać w wielu kościołach Małopolski, np. na obrazach namalowanych w XIX wieku do kościołów: św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej, św. Mikołaja w Białym Kościele lub św. Jakuba w Palczowicach. Przy czym największe podobieństwo ikonograficzne wykazują stacje drogi krzyżowej w kościele Przenajświętszej Trójcy w Przytkowicach.
Dostateczny, niektóre obrazy silnie zabrudzone i o spękanej powierzchni malarskiej, odpryski farby, stacja czternasta mocno przemalowana.
Stacje stanowią zespół przedstawień upamiętniających przejście Chrystusa z krzyżem ulicami Jerozolimy od pretorium Piłata na Golgotę oraz złożenie do grobu. Stacje drogi krzyżowej w kościele w Krempachach zostały namalowane na przełomie XIX i XX wieku przez nieznanego artystę, który wykorzystał jeden z popularniejszych wzorów graficznych stacji dróg krzyżowych. Zastosowane podobne układy kompozycji możemy spotkać w wielu kościołach Małopolski, np. na obrazach namalowanych w XIX wieku do kościołów: św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej, św. Mikołaja w Białym Kościele lub św. Jakuba w Palczowicach. Przy czym największe podobieństwo ikonograficzne wykazują stacje drogi krzyżowej w kościele Przenajświętszej Trójcy w Przytkowicach.
Maria Działo, "Stacje drogi krzyżowej", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2025, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/stacje-drogi-krzyzowej-14