Według jednej relacji obraz wykonano w pracowni malarza Witwickiego w Krakowie w 1916 roku, według innej obraz był w posiadaniu Witwickich od lat i ostatecznie został sprzedany parafianom Gorzkowa.
Kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w metalowej, bogato kameryzowanej sukience; odsłonięte jedynie partie twarzy i rąk postaci. Karnacje bardzo ciemne. Tło blaszane z grawerowanymi przedstawieniami scen z życia Marii i Jezusa, nieco słabo czytelnymi, m.in. scena Bożego Narodzenia, a także scena przedstawiająca biczowanie Chrystusa.
Zgodnie z wezwaniem kościoła w ołtarzu głównym umieszczono kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Obraz zdobi obficie kameryzowana sukienka. Od oryginału z Jasnej Góry odróżnia go grawerowane tło pokryte scenami z życia Matki Boskiej i Jezusa.
Dobry.
Zgodnie z wezwaniem kościoła w ołtarzu głównym umieszczono kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, wykonaną prawdopodobnie w firmie Witwickiego w 1916 roku. Obraz zdobi obficie kameryzowana sukienka. Od oryginału z Jasnej Góry odróżnia go grawerowane tło pokryte scenami z życia Matki Boskiej i Jezusa.
Maria Działo, "Matka Boska Częstochowska", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2025, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/matka-boska-czestochowska