Epitafium w kształcie stojącego prostokąta zamkniętego łukiem w ośli grzbiet z krzyżem, wsparte na konsoli wpisanej w formę trójkąta zwróconego ku dołowi, o bokach profilowanych, lekko wklęsłych, z tarczą herbową. W część środkową wpisany maswerk powielający formę zwieńczenia, w polu inskrypcja „D(EO) O(PTIMO) M(AXIMO) / Wawrzyniec Domański / Med(ycyny) i Chir(urgii) Doktor, Profesor / Uniwersytetu Jagiellońskiego / w 54. r(oku) życia swego zmarł d(nia) 3. / Grudnia 1860. roku. _ W żalu / pogrążona żona dobremu mężowi / i ojcu wraz z dwoma synami / Stanisławem i Janem / Kantym tę pamiątkę położyła / polecając duszę jego pobożnym / westch = nieniom.”
Forma dzieła o cechach neogotyckich nawiązuje do wykonanego z kamienia epitafium Juliana Czermińskiego, zmarłego w 1830 roku znajdującego się w tym samym kościele.
Epitafium Wawrzyńca Domańskiego, zmarłego w 1860 roku, utrzymane w formach neogotyckich nawiązuje do innego tego rodzaju dzieła upamiętniającego Juliana Czermińskiego w tym samym kościele.
Józef Skrabski, "Epitafium Wawrzyńca Domańskiego ", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2023, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/epitafium-wawrzynca-domanskiego