Konstrukcję stalową dzwonnicy wzniesiono w 1968 roku, jej poświęcenia dokonał ówczesny biskup krakowski Karol Wojtyła. W 1997 roku konstrukcję obito drewnianymi deskami, nadając jej formę wolnostojącej dzwonnicy.
Dzwonnica usytuowana w północno-wschodniej części cmentarza przykościelnego. Założona na planie kwadratu ze ścianami stopniowo zwężającymi się ku górze. Fundament ceglany, ściany oszalowane pionowo z listwowaniem. Odsadzka między fundamentem i ścianami przykryta okapem z gontu. W połowie oraz w trzech czwartych wysokości elewacje wieży rozczłonkowane poziomo okapami z gontu. Wejście od strony zachodniej, drzwi jednoskrzydłowe, nakryte daszkiem dwuspadowym. W najwyższej kondygnacji wieży w każdej elewacji po dwa okienka zakończone łukiem. Dach namiotowy, stromy, podbity gontem, zwieńczony metalową kulą z krzyżem.
W dzwonnicy zawieszone są trzy dzwony. Jeden renesansowy, pochodzący z około 1535 roku, prawdopodobnie fundacji księdza Pawła z Wadowic oraz dwa wykonane w odlewni Felczyńskich w Przemyślu w 1959 roku, fundowane przez parafian. Na większym dzwonie znajduje się napis „NA PODZIĘKOWANIE ZA SZCZĘŚLIWE PRZETRWANIE WOJNY Z PROŚBĄ O DALSZĄ OPIEKĘ. DZWON TEN FUNDUJĄ PARAFIANIE. 1959”. Obok płaskorzeźba św. Józefa oraz napis „ŚW(IĘTY) JÓZEFIE MIEJ NAS W SWEJ OPIECE”. Na mniejszym dzwonie mieści się inskrypcja „Z PROŚBĄ O POŚREDNICTWO W ZDOBYWANIU CNÓT KATOLICKICH. DZWON TEN FUNDOWAŁA MŁODZIEŻ ŻEŃSKA. PACZÓŁTOWICE 1959”. Z drugiej strony umieszczono plakietę z wizerunkiem św. Stanisława Kostki oraz napis „DO WYŻSZYCH RZECZY JESTEM STWORZONY".
Dobry.
Dzwonnica drewniana o konstrukcji stalowej, założona na planie kwadratu ze ścianami zwężającymi się ku górze umiejscowiona w północno-wschodniej części przykościelnego cmentarza. Mieści trzy dzwony, w tym jeden renesansowy z około 1535 roku prawdopodobnie ufundowany przez księdza Pawła z Wadowic oraz dwa wykonane w odlewni Felczyńskich w Przemyślu w 1959 roku. Konstrukcję stalową dzwonnicy wzniesiono w 1968 roku. Jej poświęcenia dokonał ówczesny biskup krakowski Karol Wojtyła. W 1997 roku konstrukcję obito drewnianymi deskami.
Justyna Kuska, "Dzwonnica", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2023, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/dzwonnica