Obraz namalował Michał Swaryszowski w 1784 roku. W 1870 roku jego restaurację wykonał Dydak Baturyna (Batarina), powiększając go o pasy płótna od dołu i od góry obrazu. Kolejną konserwację w 1972 roku przeprowadziła mgr Zofia Stawowiak. Wówczas obraz został zdublowany na masę woskowo-żywiczną.
Obraz w formie stojącego prostokąta zamkniętego nadwieszonym łukiem półkolistym. Po lewej stronie kompozycji został ukazany Chrystus w pozycji siedzącej, ubrany w czerwoną szatę, prawą ręką podtrzymujący krzyż, lewą wystawiający w geście mowy. Wokół jego głowy widoczny okrągły nimb. Po prawej stronie znajduje się Bóg Ojciec ukazany w pozycji siedzącej, jako starszy mężczyzna, ubrany w długą i szarą szatę oraz żółty płaszcz z zieloną podszewką. W lewej ręce trzyma berło, prawą unosi w geście mowy. Nad jego głową jest trójkątny nimb. Obaj mężczyźni nogi opierają na globie ziemskim. Pomiędzy nimi, u góry, w świetlistym otoku znajduje się gołębica Ducha Świętego z szeroko rozpostartymi skrzydłami. Tło dwustrefowe: w dolnej części obłoki szarych chmur; w górnej tło jednolite, w kolorze ciemnego ugru; w przyłuczu obwiedzione pasem gęstych chmur. Na lewo od globu sygnatura „Michał Swaryszows/ki. Ma(lował): Kalwarya". Po prawej sygnatura renowacji obrazu: „Renovatum / Fr(ater) Didaeus / Batarrina A(nno) D(omini) 1870”.
Obraz namalował Michał Swaryszowski w 1784 roku. Malarz pochodził z Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie współpracował z Józefem Swaryszowskim. Ich dzieła należy zaliczyć do malarstwa na poły amatorskiego, pozacechowego, ale jednak wykonywanego zawodowo – tak zwanego „obraźnictwa”. Inne dzieło Swaryszowskich (nazywanych też Szaryszewskimi) zachowało się w Krzeszowie (powiat suski), w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Jest to obraz przedstawiający św. Marię Magdalenę z 1796 roku. Trójca Święta na obrazie Swaryszowskiego została przedstawiona w tradycyjnym typie ikonograficznym, w którym Bóg Ojciec ukazywany jest jako starzec, Chrystus jako młody mężczyzna z krzyżem w dłoni, ubrany w purpurową szatę, a Duch Święty jako gołębica unosząca się nad nimi.
Dobry; widocznie pociemniały werniks; obraz zdublowany na nowym płótnie.
Obraz namalował Michał Swaryszowski z Kalwarii Zebrzydowskiej w 1784 roku. Na obrazie Trójca Święta została przedstawiona w tradycyjnym typie ikonograficznym, w którym Bóg Ojciec ukazywany jest jako starzec, Chrystus jako młody mężczyzna z krzyżem w dłoni ubrany w purpurową szatę, a Duch Święty jako gołębica unosząca się nad nimi.
Maria Działo, "Trójca Święta", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2025, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/trojca-swieta-1