Witraż sprawiony do okna neogotyckiego kościoła, poświęconego w 1874 roku, w miejsce starszego przeszklenia; częściowo zniszczony w nieznanym czasie; ubytki przeszklenia uzupełnione białym szkłem.
Witraż w prezbiterium w oknie północnym, w kształcie stojącego prostokąta zamkniętego łukiem ostrym. Kompozycja podzielona pionową laską na dwie części, u góry maswerk o motywie czteroliścia. Brak kwater nr 4, 5, 7 i 9 (od góry). W centrum przedstawienie św. Marcina z Tours jadącego na koniu i oddającego część swojego płaszcza biedakowi. Święty ubrany w zbroję rzymską. W tle pejzaż z elementami architektury. Ponad głową postaci putto trzymające w dłoniach infułę biskupią oraz drugie z księgą. W polu czteroliścia anioł z trąbą. Całość stylizowana na gobelin z dekoracyjnymi chwostami u dołu. W 8 kwaterze napis: PIAE MEMORIAE PARENTUM LADISLAI ET MARIAE / FUNDAVIT A.D. 1938. (napis niekompletny, dalsza część znajdowała się w kwaterze nr 9).
Dzieło zapewne krakowskiej pracowni witraży w konwencji wielkoformatowych przedstawień wypełniających całe pole obrazowe.
Brak kwater nr 4, 5, 7 i 9.
Zachowany częściowo (brak czterech kwater) witraż z przedstawieniem świętego Marcina z Tours, ufunowany w 1938 roku, wykonany zapewne w krakowskiej pracowni witraży.
Andrzej Włodarek, "Św. Marcin", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2025, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/sw-marcin-6