Sprawiona do późnobarokowego ołtarza z początku XIX wieku.
Rzeźba pełnoplastyczna, przyścienna, ścięta z tyłu, przedstawiająca świętą zakonnicę, być może dominikankę (?), umieszczona po prawej stronie glorii w zwieńczeniu ołtarza bocznego. Postać ukazana frontalnie, w pozycji stojącej, z ugiętą w kolanie prawą nogą, ręce zgięte w łokciach, wysunięte do przodu. W prawej dłoni święta trzyma otwartą księgę. Święta ubrana w czarny habit z białym szkaplerzem i biały płaszcz, którego prawa poła przełożona ukośnie przez przód postaci; na głowie czarny welon, wokół twarzy podwika. Twarz pociągła z wydatnym nosem, oczy o opadających zewnętrznych kącikach, usta lekko rozchylone.
Późnobarokowa rzeźba z początku XIX wieku o nieustalonej ikonografii.
Dobry; przemalowana, brak atrybutów.
Późnobarokowa rzeźba drewniana, polichromowana, ukazująca świętą zakonnicę, zapewne dominikankę, wykonana do zwieńczenia ołtarza bocznego, na początku XIX wieku przez nieznanego rzeźbiarza małopolskiego.
Andrzej Włodarek, "Nieznana święta zakonnica (dominikańska?) ", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2023, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/nieznana-swieta-zakonnica-dominikanska