Obraz umieszczony w zwieńczeniu barokowego ołtarza.
Obraz w kształcie stojącego prostokąta o wyciętych prostokątnie narożach. Pośrodku Matka Boska zwrócona en trois quarts w lewo, z dłońmi złożonymi w geście modlitwy. Maria stoi na półksiężycu, u jej stóp dwa putta. Ubrana w czerwoną suknię przepasaną w talii oraz przerzucony przez ramiona niebieski płaszcz. Po bokach Marii nieco w głębi siedzą Bóg Ojciec i Chrystus, którzy podtrzymują nad jej głową koronę otwartą. Po prawej stronie Bóg Ojciec ukazany jako starzec w białej tunice oraz czerwonym płaszczu. Po lewej Chrystus przepasany czerwonym płaszczem, podtrzymujący prawą ręką krzyż. Na głową Marii Gołębica Ducha Świętego. Scena na tle szarobłękitnego nieba. Kolorystyka przytłumiona, ściemniała, postacie podkreślone intensywnymi plamami barwnymi.
Typowe przedstawienie sceny koronacji Marii przez Boga Ojca i Chrystusa.
Dobry.
Obraz malowany temperą na desce, w kształcie stojącego prostokąta o wyciętych prostokątnie narożach, umieszczony w zwieńczeniu barokowego ołtarza głównego. Przedstawienie na tle chmur sceny koronacji Matki Boskiej przez Boga Ojca i Chrystusa. Dzieło małopolskiego malarza z przełomu XVII i XVIII wieku.
Andrzej Włodarek, "Koronacja Matki Boskiej", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/koronacja-matki-boskiej-3