W 1971 roku opisywano jeszcze cztery alabastrowe rozetki maskujące miejsca mocowania płyty. Tablica była konserwowana po 2008 roku.
Tablica epitafijna w kształcie zbliżonym do kwadratu ze skomponowaną z różnej wielkości i typów pisma inskrypcją poniżej herbów Starykoń i Sulima. Upamiętniający zmarłą napis został pozłocony. „D(EO) O(PTIMO) M(AXIMO) / Teresa z Xiążąt Sułkowskich / HRABINA WIELOPOLSKA / urodzona d(nia) 24. Stycznia 1746. r(oku) umarła d(nia) 18. / Grudnia 1818 r(oku) powszechnie żałowana nie tylko / od swych dzieci których wychowaniem w zasadach / Religii Katolickiej, i wzorowo maiątkiem przez lat / 45. iako wdowa trudniła się, lecz i przez podwładnych / iako dobra Pani z wdzięcznością wspominana / poleca się modliwtom ze Jey duszę”.
Upamiętniona na tablicy zmarła hrabina Teresa z Sułkowskich Wielopolska była żoną Jana Kantego Wielopolskiego, hrabiego Żywca i Pieskowej Skały oraz dziedzice Suchej. Hrabina ufundowała ołtarz główny w starym kościele, pisała również wiersze, np.:
„Panie. Twa dobroć modłów naszych słuchać,
Z padołu ziemi, z wysokości nieba,
Na tyle żądań nie odwracasz ucha,
A sam wiesz tylko – czego nam potrzeba”
Epitafium mogło być wykonane później, niż wskazywała by na to data śmierci upamiętnionej. Niemal identyczna, która wisi w tym samym kościele, upamiętnia hrabinę Józefę z Potulickich Wielopolską, zostałą wykonana nie wcześniej niż po jej śmierci w 1848 roku.
Tablica była konserwowana po 2008 roku.
Wykonana w 1818 roku lub późniejsza tablica upamiętnia hrabinę Teresę z Sułkowskich Wielopolską, która ufundowała ołtarz główny w starym kościele i pisała wiersze.
Agata Felczyńska , "Epitafium Teresy z Sułkowskich Wielopolskiej", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2023, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/epitafium-teresy-z-sulkowskich-wielopolskiej