Epitafium księdza Władysława Serafina

Województwo
MAŁOPOLSKIE
Powiat
suski
Gmina
Sucha Beskidzka
Miejscowość
Sucha Beskidzka
Metropolia
Krakowska
Diecezja
Krakowska
Dekanat
Sucha Beskidzka
Parafia
Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny
Miejsce przechowywania
elewacja kościoła
Identyfikator
DZIELO/08384
Kategoria
płyta nagrobna
Ilość
1
Czas powstania
po 1971 roku
Technika i materiał
piaskowiec, marmur; kucie
Wymiary podstawowe
Inne wymiary – wysokoscBezRamy: wysokoscFigury: szerkoscBezRamy: szerokoscFigury: wymiarPodstawy: srednica: srednicaCzary: szerokoscRam:
Autor noty katalogowej
Andrzej Włodarek
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 4.0

Dzieje zabytku

Sprawione przez parafian dla upamiętnienia wieloletniego proboszcza parafii w Suchej Beskidzkiej.

Opis

Prostokątna płyta w kształcie leżącego prostokąta, z czarnego marmuru, opatrzona majuskułowym napisem w języku polskim (litery pozłocone): Ś. P. / D. O. M. / KS. KAN. WŁADYSŁAW SERAFIN / PROBOSZCZ PARAFII SUCHEJ BESKIDZKIEJ / OD 1953 DO 1971 R. / TROSKLIWY GOSPODARZ I DOBRODZIEJ / KOŚCIOŁA / CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI / WDZIĘCZNI PARAFIANIE. Płyta umieszczona w ramie z piaskowca, profilowanej, prostokątnej, z uszakami w narożach.

Stan zachowania / Prace konserwatorskie

Dobry.

Streszczenie

Prostokątna płyta w kształcie leżącego prostokąta, z czarnego marmuru, z napisem w języku polskim upamiętniającym wieloletniego proboszcza parafii w Suchej. Płyta umieszczona w ramie z piaskowca, profilowanej, prostokątnej, z uszakami w narożach. Epitafium wykonane w miejscowym warsztacie kamieniarskim, wmurowane w elewację kościoła po 1971 roku.

Jak cytować?

Andrzej Włodarek, "Epitafium księdza Władysława Serafina", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło:  https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/epitafium-ksiedza-wladyslawa-serafina

Uwaga. Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony sdm.upjp2.edu.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności