Obraz umieszczony w miejsce starszego (zniszczonego?) przedstawienia w siedemnastowiecznym retabulum ołtarzowym.
Obraz w kształcie leżącego prostokąta. Po lewej stronie, wewnątrz komnaty ukazana Maria siedząca na tle ciemnozielonej kotary. Matka Boska zwrócona w prawą stronę, z lekko pochylona głową, z lewą ręką złożoną na piersi, prawą opuszczoną, odchyloną od tułowia. Ubrana w jasnofioletową suknię i błękitny płaszcz okrywający ramiona i nogi, na głowie biały welon. Po prawej stronie unoszący się uskrzydlony anioł zwrócony w lewą stronę. Ręce ugięte, uniesione, w lewej trzyma gałązkę lilii. Anioł ubrany w jasnoszarą tunikę. Za nim, w lewym górnym narożu obrazu Gołębica Ducha Świętego, od której rozchodzą się promienie. Rysy twarzy postaci potraktowane syntetycznie.
Dzieło nieprofesjonalnego malarza.
Dobry.
Obraz malowany olejno na desce, w kształcie leżącego prostokąta, umieszczony w predelli ołtarza Najświętszego Serca Jezusa. Przedstawia umieszczoną we wnętrzu mieszkalnym scenę Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie. Środki malarskie zdradzają rękę nieprofesjonalnego dziewiętnastowiecznego twórcy.
Andrzej Włodarek, "Zwiastowanie w predell ołtarza Najświętszego Serca Jezusa", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2025, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/zwiastowanie-w-predell-oltarza-najswietszego-serca-jezusa