Rzeźba sprawiona do nastawy ołtarza głównego.
Rzeźba pełnoplastyczna, z tyłu drążona. Figura całopostaciowa, zwrócona en trois quarts w lewo, z głową skierowana w prawo, stojąca w kontrapoście i ekspresyjnym zwrocie ciała. Prawą ręką, wysuniętą w bok, podtrzymuje krzyż arcybiskupi, lewą ugiętą w łokciu trzyma połę kapy. Twarz szczupła, pociągła, o głęboko osadzonych oczach, dużym nosie i rozchylonych ustach, okolona długą, siwą brodą opadająca na pierś. Włosy krótkie, siwe, opadają na tył głowy. Święty ubrany w złoconą albę, srebrzoną komżę obficie drapowaną i skręconą wraz z postacią oraz ekspresyjnie rozwianą kapę, spiętą na piersi oraz zawiniętą na lewej nodze.
Rzeźba barokowa z pierwszej połowy XVIII wieku, wykonana przez rzeźbiarza małopolskiego, zapewne krakowskiego.
Dobry; zabrudzenia, delikatne przetarcia polichromii.
Rzeźba drewniana, pełnoplastyczna, z tyłu drążona, polichromowana i złocona; umieszczona nad lewą bramką ołtarza głównego. Całopostaciowe przedstawienie św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w stroju pontyfikalnym. Dzieło rzeźbiarza małopolskiego, zapewne krakowskiego, z pierwszej połowy XVIII wieku.
Andrzej Włodarek, "Św. Wojciech", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2025, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/sw-wojciech-40