Sprawiony do zwieńczenia rokokowego ołtarza bocznego.
Rzeźba pełnoplastyczna, przyścienna, z tyłu drążona, ustawiona na niskiej podstawie. Święty ukazany en trois quarts, stoi w kontrapoście, w lewej ręce trzyma jabłko królewskie, w prawej berło. Twarz pociągła, o delikatnych rysach, okolona długą brodą. Włosy długie, kręcone, opadają na ramiona, na głowie korona zamknięta z krzyżem. Ubrany w pełną zbroję oraz płaszcz spięty na piersi i opadający na plecy. Polichromia naturalistyczna w odsłoniętych partiach ciała, zbroja srebrzona, płaszcz laserunkowy, atrybuty złocone.
Rzeźba z warsztatu Johannesa Feega z Kiežmarku.
Dobry.
Rzeźba drewniana, polichromowana, złocona, srebrzona i laserowana, umieszczona w rokokowym retabulum ołtarza Świętej Rodziny. Całopostaciowe przedstawienie św. Stefana, ukazanego en trois quarts, w lekkim kontrapoście. Ubrany w zbroję, z płaszczem na ramionach i w koronie na głowie; w prawej dłoni berło, w lewej jabłko królewskie. Rzeźba z warsztatu Johannesa Feega z Kiežmarku, wykonana około 1770 roku.
Andrzej Włodarek, "Św. Stefan", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2023, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/sw-stefan-8