Wykonana w ramach odnowienia kościoła na początku XX wieku.
Polichromia ścian i stropów prezbiterium i nawy podkreślająca podziały architektoniczne. W prezbiterium i nawie fryzy podstropowe. W połowie wysokości okien prezbiterium i nawy poziomy fryz, ponad którym całopostaciowe przedstawienia świętych, na północnej ścianie nawy Ostatnia Wieczerza oraz dekoracja heraldyczna. Stropy z malowane na kolor ciemnoniebieski z rozrzuconymi symetrycznie złotymi i srebrnymi rozetkami, z bogatą malowaną fasetą wokół, pośrodku z dużymi owalnymi medalionami z figuralnymi przedstawieniami scen z życia św. Jana Chrzciciela. Podłucze arkady tęczowej z dekoracją z motywów roślinnych i geometrycznych. Wnęki okienne ujęte obramieniami ze zgeometryzowanych motywów roślinnych.
Polichromia ścian i stropów jest reprezentatywnym przykładem polskiego malarstwa monumentalnego pierwszej połowy XX wieku.
Dobry.
Polichromia zdobiąca ściany i stropy prezbiterium i nawy kościoła. Wykonana według projektu Stefana Brzozowskiego i Władysława Jastrzębskiego na początku XX wieku.
Andrzej Włodarek, "Polichromia ścian i stropów", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/polichromia-scian-i-stropow