Wykonane do ołtarza w kaplicy Różańcowej.
Rzeźby pełnoplastyczne, przyścienne wyobrażające dwóch aniołów ze skrzydłami, ukazanych w całej postaci, w antytetycznych pozach, w kontrapoście, w trzech czwartych zwróconych ku środkowi ołtarza, z głowami skierowanymi do widza. Anioł po prawej prawą ręką uniesioną na wysokość barku, a anioł po lewej lewą ręką wskazują wymownym gestem na obraz Matki Boskiej umieszczony w retabulum. Obaj aniołowie o młodzieńczych twarzach okolonych ciemnymi kędzierzawymi włosami. Ramiona i tors nagie, o jasnej karnacji. Brzuch, biodra i uda okryte silnie pofałdowaną dynamicznie złotą draperią spływającą z tyłu postaci aż do ziemi. Na nogach wysokie buty odsłaniające palce. Pod stopami srebrzyste laserowane na niebiesko obłoki.
Rzeźby z pierwszej ćwierci XVIII wieku, wykonane przez nieokreślonego rzeźbiarza małopolskiego.
Dobry.
Rzeźby drewniane, polichromowane, złocone, srebrzone; pełnoplastyczne przedstawienia dwóch uskrzydlonych aniołów umieszczone po bokach obrazu Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Wykonane w 1. ćwierci XVIII wieku (przed 1724 r.) do ołtarza w kaplicy Różańcowej usytuowanej przy nawie kościoła od północy, przez nieokreślonego rzeźbiarza małopolskiego.
Andrzej Włodarek, "Aniołowie", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2023, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/aniolowie-1