Obraz w kościele podobno już w 1630 roku; rama późniejsza.
Obraz w kształcie prostokąta zamkniętego półkoliście z przedstawieniem św. Stanisława Kostki. Święty ukazany w półpostaci, zwrócony w trzech czwartych w lewo, z pochyloną głową, rękami zgiętymi w łokciach i dłońmi złożonymi do modlitwy na wysokości piersi. Twarz młodzieńcza, o jasnej karnacji. Ubrany w czarną sutannę jezuicką. Tło monochromatyczne, rozświetlone za głową świętego. U dołu obrazu napis czarną kapitałą na jasnym tle: S STANISLAUS KOSTKA SOCIETATIS IESU / PATRONUS HUIUS PAROCHIE QUAM(QUE) PESTE / HOMINUM ANNO 1678 LIBERAVIT. Obraz w drewnianej złoconej ramie w kształcie półkolistej arkady z kanelowanymi pilastrami, nadwieszonymi na konsolkach, z ażurowym fryzem arkadkowym u dołu.
Obraz namalowany według wzoru graficznego.
Dobry.
Obraz malowany olejno na płótnie, w ozdobnej ramie, umieszczony w ołtarzu bocznym. Wizerunek św. Stanisława Kostki opatrzony napisem w związku z epidemią w 1678 roku. Obraz namalowany w pierwszej połowie XVII wieku przez nieokreślonego malarza małopolskiego.
Andrzej Włodarek, "Św. Stanisław Kostka", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2025, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/sw-stanislaw-kostka-9