Sprawiona do ołtarza głównego z połowy XVIII wieku.
Rzeźba pełnoplastyczna, przyścienna; przedstawienie św. Piotra Apostoła w całej postaci, frontalnie, stoi boso w lekkim kontrapoście, z głową skierowaną lekko w lewo. Twarz starszego mężczyzny, pociągła, z wysokim czołem, okolona wianuszkiem sięgających ramion kręconych włosów i obfitym zarostem. Ręce ugięte w łokciach, w prawej trzyma dwa duże klucze. Ubrany w długą suknię z długimi, wąskimi rękawami, na lewe ramię zarzucony płaszcz przerzucony przez lewą rękę. Cała rzeźba wraz z karnacjami pozłocona.
Dzieło nieokreślonego rzeźbiarza małopolskiego z połowy XVIII wieku
Dobry.
Rzeźba drewniana, przyścienna, pozłocona, umieszczona po prawej stronie, przy filarze ołtarza głównego; pełnoplastyczna, przyścienna; przedstawienie św. Piotra Apostoła w całej postaci, frontalnie, w lekkim kontrapoście, z głową skierowaną lekko w lewo. Ręce ugięte w łokciach, w prawej trzyma dwa duże klucze. Cała rzeźba wraz z karnacjami pozłocona. Dzieło nieokreślonego rzeźbiarza małopolskiego z połowy XVIII wieku.
Andrzej Włodarek, "Św. Piotr", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2025, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/sw-piotr-50