Przeniesiony do Dębna po połowie XIX wieku.
Nastawa ołtarzowa architektoniczna, jednoosiowa, jednokondygnacyjna, z wydzieloną predellą i zwieńczeniem, na cokole. Ołtarz kamienny z narzutem z tynku, sarkofagowy, wklęsło-wypukły. Mensa drewniana z portatylem z marmuru dębnickiego.Predella dekorowana płyciną w formie wydłużonego prostokąta z uszakami z malowanym przedstawieniem Bożego Narodzenia. Nastawa ujęta parą kolumn o kapitelach korynckich podtrzymujących pełne belkowanie belkowanie i gzyms, w części środkowej wyłamane ku górze trójbocznie. W polu środkowym nisza w formie stojącego prostokąta z uszakami, ujęta prostą ramą, wewnątrz gotycka szafa z figurą Matki Boskiej z Dzieciątkiem i czterech świętych dziewic. Na belkowaniu, w osi podpór figury św. Stanisława i św. Marcina (?). W zwieńczeniu ośmioboczny obraz z przedstawieniem Zwiastowania, w prostej ramie oraz bogatym obramieniu z ażurowych motywów ornamentu małżowinowo-chrząstkowego; u szczytu główka aniołka ze skrzydłami. Nastawa flankowana uszami utworzonymi z motywów ornamentu małżowinowo-chrząstkowego. W polu ponad niszą z obrazem rzeźbiona półpostać Boga Ojca. Gzyms u spodu dekorowany ornamentem małżowinowo-chrząstkowym. Struktura polichromowana na czarno, kapitele kolumn i część ornamentów srebrzone, pozostałe motywy ornamentalne złocone.
Przykład typowego retabulum siedemnastowiecznego, architektonicznego, jednoosiowego, pomalowanego na czarno. Ołtarz jest jednocześnie przykładem adaptacji rzeźb gotyckich do nowego barokowego ołtarza.
Dobry. Konserwowany w l. 1988-1989 (Adam Janczy, Kraków).
Nastawa architektoniczna, jednoosiowa, jednokondygnacyjna, artykułowana kolumnami, flankowana złoconymi uszami, z ośmiobocznym obrazem w zwieńczeniu. W polu środkowym umieszczona gotycka szafa środkowa ołtarza w typie Ołtarza Czterech Świętych Dziewic z gotyckimi rzeźbami Matka Boska z Dzieciątkiem oraz śś. Barbara, Katarzyna, Dorota, Cecylia. W zwieńczeniu obraz Boże Narodzenie, w osiach kolumn rzeźby: św. Stanisław i św. Marcin (?).
Andrzej Włodarek, "Ołtarz boczny północny", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2023, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/oltarz-boczny-polnocny-8