Kropielnica ustawiona na niskiej kostce. Stopa okrągła, zwężająca się w trzon w formie masywnej tralki. Czara półkolista z wywiniętą wargą, od dołu puklowana; wewnątrz miedziana misa.
Kropielnica to zbiornik na wodę święconą umieszczany w przedsionku kościoła, najczęściej w kruchcie. Może być wmurowana w ścianę lub stać na postumencie. Kropielnice sporządzano z marmuru, kamienia naturalnego lub sztucznego. Omawiana kropielnica została wykonana w 2012 roku na wzór bliźniaczej kropielnicy z 1842 roku i znajdującej się w tym kościele. Dekoracja, zwana puklowaniem umieszczona na czarze kropielnicy była charakterystyczna zwłaszcza dla sztuki w XVI i XVII wieku, ale występowała również w późniejszych epokach.
Kropielnica powstała w 2012 roku. Należy do typowych dzieł reprezentujących tę gałąź rzemiosła artystycznego o prowincjonalnym charakterze wykonania. Interesujący motyw zdobi czarę kropielnicy. Dekoracja, zwana puklowaniem była szczególnie popularna w sztuce XVI i XVII wieku.
Maria Działo, "Kropielnica", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2023, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/kropielnica-18