Obraz św. Teresy z Lisieux został ufundowany przez małżeństwo o nazwisku Gerlach 19 marca 1932. Wizerunek został umieszczony na ołtarzu bocznym.
Obraz w kształcie prostokąta stojącego zamkniętego łukiem nadwieszonym z przedstawieniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Święta ukazana jest w półpostaci, delikatnie zwrócona w swoją lewą stronę, z krucyfiksem oplecionym różowymi, czerwonymi i żółtymi różami w dłoniach. Twarz owalna, usta wąskie, oczy migdałowe, długi nos. Ubrana jest w habit karmelitański z narzuconym na plecy, spiętym pod szyją białym płaszczem. Na krzyż z prawej strony obrazu pada smuga światła. Wokół głowy świętej znajduje się złoty i okrągły nimb. Tło szare. Rama drewniana, profilowana i złocona.
Święta Teresa z Lisieux, zwana też Teresą od Dzieciątka Jezus oraz Małą Teresą urodziła się 2 stycznia 1873 w Normandii, a zmarła w 1897 roku. W wieku 15 lat wstąpiła do zakonu karmelitanek bosych. Została beatyfikowana w 1923 roku, a następnie w 1925 roku kanonizowana przez papieża Piusa XI, który ogłosił ją także patronką misji katolickich. W ikonografii święta przedstawiana jest na podstawie autentycznych fotografii, często w ręku trzyma krucyfiks lub pęk róż. Jest patronką zakonów: karmelitów bosych, karmelitów trzewiczkowych, Francji oraz chorych na bóle głowy i serce. Niestety nie jest znany autor tego dzieła.
Obraz na ołtarzu bocznym przedstawia św. Teresę z Lisieux, zwaną Teresą od Dzieciątka Jezus, zmarłą w 1897 roku. W ikonografii święta ukazywana jest na podstawie autentycznych fotografii.
Maria Działo, "Św. Teresa z Lisieux", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2025, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/sw-teresa-z-lisieux-5