Obraz z przedstawieniem św. Franciszka i św. Hieronima powstał w XVII wieku. Pochodzi z kolekcji kardynała Jana Puzyny (nr 69).
Obraz w formie stojącego prostokąta. W centrum półpostacie św. Hieronima i św. Franciszka, zwrócone ku sobie. W lewej części obrazu św. Hieronim, skierowany w trzech czwartych w lewo, w prawej ręce trzyma kamień, którym uderza się w pierś, w lewej ma krucyfiks. Twarz ma pociągłą, szczupłą, o półprzymkniętych oczach, krótkim nosie i pełnych ustach; okoloną długą, siwą brodą oraz krótkimi włosami z łysiną na głowie, nad nią aureola. Jego nagi tors przesłonięty jest blado czerwonym płaszczem przewiązanym diagonalnie przez lewe ramię. W prawej części obrazu św. Franciszek zwrócony w trzech czwartych w prawo, z rękoma złożonymi w geście modlitwy. Twarz ma pociągłą, szczupłą, o półprzymkniętych oczach, długim nosie i pełnych ustach; okoloną krótką, brązową brodą oraz krótkimi włosami z tonsurą na głowie, nad nią aureola. Ubrany jest w brązowy habit z kapturem. Postacie ukazane na ciemnobrązowym, jednolitym tle. Obraz ujęty szeroką, złoconą ramą, dekorowaną motywem wieńca laurowego oraz czterech palmet w narożach. Na odwrocie obrazu napisy: „Jac[...] Luino”, „maicheza Campana”, „72 I[...]RS.” oraz kartka z napisem „ZE ZBIORÓW / KSIĘDZA Jana Kniazia z Kozielska / PUZYNY / KSIĘCIA-BISKUPA KRAKOWSKIEGO / No 69”.
Zabrudzenia malatury, drobne odpryski i spękania złoceń ramy.
Paulina Kluz, "Św. Franciszek i św. Hieronim", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/sw-franciszek-i-sw-hieronim