W 1703 roku odnotowano w tym miejscu ołtarz Św. Joachima, a w 1748 roku św. Anny.
Ołtarz przyścienny, architektoniczny z murowaną mensą z kamiennym portatylem, antepedium z chrystogramem. Na mensie prostopadłościenne tabernakulum, ujęte pilastrami zwieńczonymi gzymsem, z drzwiczkami zakończonymi łukiem koszowym, na których kielich z hostią ujętą kwiatami róż. Nastawa ołtarzowa jednokondygnacyjna, jednoosiowa ze zwieńczeniem. Retabulum ujęte parą kanelowanych filarów o korynckich głowicach, ustawionych na ukośnie dostawionych cokołach. Podpory ustawione na tle kanelowanych pilastrów wspierają ukośne odcinki belkowania zamknięte wydatnym gzymsem. Zwieńczenie o wklęsłych bokach, zamknięte łukiem nadwieszanym.
Pole środkowe w formie prostokątnej wnęki z uskokiem u dołu, zamkniętej łukiem nadwieszonym. Wnęka ujęta ażurową ramą formowaną ze zwiniętych liści akantu, wewnątrz obraz z przedstawieniem Najświętszego Serca Jezusa. Antepedium drewniane, ujęte profilowaną ramą, pośrodku aplikowany hierogram. W zwieńczeniu medalion z rzeźbioną gołębicą Ducha świętego w promieniach. Pola cokołów zdobione płycinami ze zwiniętymi liśćmi akantu, w partii fryzu aplikowane rozety. Po bokach retabulum uszaki formowane z ornamentu kandelabrowego. Na gzymsie para rzeźbionych, uskrzydlonych aniołków. Całość struktury ołtarza malowana w odcieniach szarości, detal architektoniczny i profilowania pozłacane.
Nastawa ołtarzowa utworzona z dwóch ukośnie ustawionych filarów nawiązuje do szeregu dzieł powstałych około 1700 roku w Krakowie, głównie z marmuru dębnickiego, jak ołtarz Ukrzyżowania w kościele św. Anny czy ołtarz św. Szymona Sztoka w kościele Franciszkanów (pierwotnie Karmelitów bosych św. Michała).
Józef Skrabski, "Ołtarz boczny północny (lewy)", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2023, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/oltarz-boczny-polnocny-lewy-1