Sprawiony do kościoła w związku z rozwojem kultu św. Anny. Wcześniej zapewne w jednym z ołtarzy bocznych.
Obraz w kształcie stojącego prostokąta, w profilowanej, złoconej ramie. Przedstawienie Matki Boskiej i świętej Anny w całej postaci, siedzących na ławie, zwróconych lekko ku sobie. Pomiędzy nimi, pośrodku kompozycji siedzi kilkuletni Jezus. Za głowami postaci świetliste nimby. Na głowie Marii otwarta korona. Korpusy postaci osłonięte drewnianą złoconą i srebrzoną sukienką; płaszcze ozdobione motywami roślinnymi. W tle błękitne niebo. W górnej części, w osi pionowej nad Jezusem, wśród obłoków przedstawienie Boga Ojca w półpostaci, z rozłożonymi na boki rękoma oraz poniżej, w świetlistym owalu Gołębica Ducha Świętego.
Dzieło nieokreślonego malarza małopolskiego z połowy XVII wieku, ozdobione drewnianą, płaskorzeźbioną sukienką.
Dobry.
Obraz w kształcie stojącego prostokąta, malowany na desce, w profilowanej ramie, zawieszony na ścianie nawy. Przedstawienie Matki Boskiej i świętej Anny w całej postaci, siedzących na ławie, zwróconych lekko ku sobie. Pomiędzy nimi, pośrodku kompozycji siedzi kilkuletni Jezus. Korpusy postaci osłonięte drewnianą złoconą i srebrzoną sukienką; płaszcze ozdobione motywami roślinnymi. W tle błękitne niebo. W górnej części przedstawienie Boga Ojca oraz poniżej Gołębicy Ducha Świętego. Dzieło nieokreślonego malarza małopolskiego powstałe w XVII wieku.
Andrzej Włodarek, "Św. Anna Samotrzeć", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2025, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/sw-anna-samotrzec-13