Na postumencie o kształcie wolutowym zaopatrzonym w otwory na drążki do noszenia, przyozdobionym żłobkowaniem, wolutami w narożach oraz po jednej róży na bokach umieszczona została dwustronnie rzeźbiona, żłobkowana, owalna rama, przyozdobiona kulkami zawieszonymi na metalowych uchwytach, zwieńczona dwiema wolutami z różyczką na jednym końcu podtrzymującymi monogram IHS w wieńcu laurowym z dwiema wiszącymi kulkami, powyżej dwiema półwolutami przyozdobionymi wiszącymi kulkami i przytrzymującymi czerwoną koronę w typie zamkniętym z krzyżykiem równoramiennym, w zwieńczeniu dwa wolutowe kabłąki, na nich rozeta.
Dekoracja malarska feretronu w kolorze zielonym, brązowym, białym i złotym.
Figura Matki Bożej w glorii promienistej. Matka Boża ukazana en face, w pozycji stojącej, w prawym ręku trzyma gorejące serce. Rozpuszczone włosy opadają na plecy i prawy bok, twarz owalna, wąskie brwi, niebieskie, małe oczy i małe, wąskie usta. Ubrana w złotą suknię przepasaną złotym paskiem, niebieski płaszcz z czerwonym podszyciem i złotą lamówką spięty na dekolcie. Na szyi zawieszony sznur korali. Na głowie korona w typie zamkniętym zwieńczona krzyżykiem umieszonym na złotej kulce.
Dostateczny. Ułamana rozeta w zwieńczeniu. Zniszczenia warstwy malarskiej. Drewno spróchniałe.
Nadia Lipiec, "Feretron jednostronny z figurą Matka Boska", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2025, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/feretron-jednostronny-z-figura-matka-boska