Sprawiony do okna neogotyckiego kościoła, poświęconego w 1874 roku, w miejsce starszego przeszklenia.
Witraż w zachodnim przęśle nawy, w oknie południowym. Kompozycja w kształcie stojącego prostokąta zamkniętego łukiem ostrym, przedzielona pionową laską na dwie części, u góry z maswerkiem o motywie czteroliścia. Witraż przedstawia scenę wskrzeszenia Piotrowina przez świętego Stanisława Szczepanowskiego. W prawej części św. Stanisław w stroju biskupim, w lewej powstający z grobu Piotrowin. Powyżej banderola z napisem: ŚWIĘTY STANISŁAW, ozdobiona stylizowanymi kwiatami. W górnej części dwa ustawione antytetycznie anioły trzymające na rękach mandorle z atrybutami: mieczem i palmą. W polu czteroliścia herb miasta Kraków. W dolnej części medalion z rozchylonym kwiatem o rozchylonych płatkach otoczony stylizowaną wicią roślinną z białymi kwiatami. Na drugim planie pejzaż z średniowiecznym miastem w tle. Postacie uproszczone, zgeometryzowane, modelunek linearny. Kolory kontrastowe, przewaga zieleni. W prawym dolnym narożu sygnatury: KRAKOWSKI ZAKŁAD WITRAŻY KRASIŃSKIEGO NR. 23, oraz: ROK 1977 / PROJEKTOWAŁ ART. MAL. BOLESŁAW SZPRECHT.
Witraż wykonany w znanej krakowskiej pracowni witrażownictwa
Dobry.
Witraż z przedstawieniem sceny z żywota świętego Stanisława Szczepanowskiego Wskrzeszenie Piotrowina, wykonany w znanej krakowskiej pracowni witraży według projektu Bolesława Szprechta.
Andrzej Włodarek, "Wskrzeszenie Piotrowina", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/wskrzeszenie-piotrowina-2