Sprawiony do kościoła Św. Wojciecha w Krzeczowie, obecnie depozyt w Muzeum Archidiecezjalnym w Krakowie.
Rzeźba pełnoplastyczna, z tyłu opracowana. Chrystus, ukazany w całej postaci, frontalnie, stoi i na niewysokiej wypukłej podstawie, w kontrapoście, z prawą nogą ugiętą w kolanie. Ręce ugięte w łokciach, prawą błogosławi, lewą podtrzymuje połę płaszcza i zapewne niezachowane drzewce chorągwi. Głowa wydłużona, z wysokim czołem okolona krótkim zarostem i długimi ciemnymi włosami spływającymi w puklach na barki i plecy. Twarz pociągła, z wąskim nosem i małymi ustami. Ciało nagie, o jasnej karnacji, z ranami na dłoniach, stopach i w prawym boku, okryte perizonium oraz długim, sięgającym do ziemi, czerwonym płaszczem z niebieską podszewką, narzuconym na ramiona, spiętym pod szyją i z prawą połą przerzuconą przez przód postaci; pod prawą ręką okazały fałd muszlowy.
Rzeźba należy do grupy podobnych późnogotyckich przedstawień Zmartwychwstałego pochodzących zapewne z jednego warsztatu.
Zły, ubytki w polichromii, bardzo głębokie pęknięcia, szczególnie w okolicach łokci i śródstopia, drewniana podstawa pęknięta.
Rzeźba drewniana, pełnoplastyczna, z tyłu opracowana, polichromowana, przedstawiająca Chrystusa Zmartwychwstałego z kościoła w Krzeczowie, obecnie depozyt w Muzeum Diecezjalnym w Krakowie. Dzieło małopolskiego (krakowskiego) snycerza z pierwszej połowy XVI wieku.
Andrzej Włodarek, "Chrystus Zmartwychwstały", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/chrystus-zmartwychwstaly-30